Filtreleme

Tümünü Temizle

Film Türü

Temizle

Film Adı

Temizle

Film Yılı

Temizle

Film Puan

Temizle

İmdb Puanına Göre Sıralı Liste

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği

 Film Adı : Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği

 Film Yılı : 2001

 Süre : 178 dk

 Film Tür : Macera, Dram, Fantastik

 İmdb Puanı: 8.8

 Yönetmen : Peter Jackson

 Oyuncular : Elijah Wood , Ian McKellen , Orlando Bloom

    Özet :

        İyiyle kötü arasındaki mücadelenin epik bir anlatımı olan filmde, muazzam bir sorumluluğu üstlenmek zorunda kalan ve barışçı bir Hobbit olan Frodo Baggins’in destansı serüveni işleniyor. Kendisine, pek çok gücü olan Tek Yüzük teslim edilen Frodo’nun Orta Dünya’dan geçerek Mordor topraklarına ulaşması ve yüzüğü, yapıldığı yer olan Hüküm Dağı’nın alevlerinde yok etmesi gerekmektedir. Tek Yüzük asırlarca kayıp olarak kalmıştır ve Karanlıklar Efendisi Sauron’un “zalimliğini, kötü niyetini ve tüm yaşama hükmetme arzusunu” içinde barındırmaktadır.Yolculuğu sırasında, Frodo’ya dokuz üyeden oluşan ‘Yüzük Kardeşliği’ eşlik etmektedir: İyi bir büyücü ve Frodo’nun akıl hocası olan Boz Gandalf (Ian McKellen), Aragorn, Gondor’un müstakbel kralı ve asil bir savaşçı olan Aragorn (Yolgezer olarak da bilinir-Viggo Mortensen), Gondor’un ateşli askerlerinden Boromir (Sean Bean), balta kullanma ustası olan cüce Gimli (John Rhys-Davies), usta okçu Legolas (Orlando Bloom), ve Hobbitler Samwise Gamgee (Sean Astin), Peregrin Took (Billy Boyd) ve Meriadoc Brandybuck (Dominic Monaghan). Karanlıklar Efendisi Sauron’un karanlık savaşçıları Orklar, mağara trolleri ve kötü büyücü Ak Saruman (Christopher Lee) tarafından toplanan Goblin’ler tarafından amansızca takip edilen Yüzük Kardeşleri, yüzüğün sınırsız tahrik gücüne direnmek zorundadırlar.


Yüzüklerin Efendisi: İki Kule

 Film Adı : Yüzüklerin Efendisi: İki Kule

 Film Yılı : 2002

 Süre : 179 dk

 Film Tür : Macera, Dram, Fantastik

 İmdb Puanı: 8.7

 Yönetmen : Peter Jackson

 Oyuncular : Elijah Wood , Ian McKellen , Viggo Mortensen

    Özet :

         J.R.R. Tolkien'in 3 kitaplık ölümsüz eserinden uyarlanarak bir yılı aşkın süren çekimler sonucu hepsi bir arada çekilen 3 filmden ikincisi olan İki Kule, 2002 Aralık ayında vizyona girmek üzere montajlanıyor ve son rötuşları yapılıyor. İlk film olan Yüzük Kardeşliği Tolkien fanatikleri ve yeni tanışanlar tarafından aynı anda çok beğenilmiş ve yönetmeni Peter Jackson'ı hayranların gözünde zirveye taşımıştı.İkinci film, ilkinin kaldığı yerden devam ediyor. Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin bu bölümünde, Yüzük Kardeşliği üyelerinin her birinin, kardeşlik bozulduktan sonra başlarına gelenler anlatılıyor. Kahramanlarımız, gruplar halinde Orta Dünya'nın en tehlikeli yerlerinde maceralar yaşayacaklar, yeni kavimler ve çoktan unutulmuş medeniyetlerle tanışacaklar.


Yıldız Savaşları: İmparator

 Film Adı : Yıldız Savaşları: İmparator

 Film Yılı : 1980

 Süre : 124 dk

 Film Tür : Aksiyon, Macera, Fantastik

 İmdb Puanı: 8.7

 Yönetmen : Irvin Kershner

 Oyuncular : Mark Hamill , Harrison Ford , Carrie Fisher

    Özet :

        Yıldız Savaşları: İmparator'da, İmparator Darth Vader’ın da yardımıyla asileri ezerek evreni hakimiyeti altına almaya çalışmaktadır. Casus robotlar sayesinde asilerin merkezinin Hoth gezegeninde olduğunu öğrenir ve birlikleri oraya gönderirler.Luke Skywalker, Han Solo ve Prenses Lea, son anda Bulut Şehri’ne kaçarlar. Luke bu arada Yoda’yı bulmak ve Jedi eğitimini tamamlamak üzere yola çıkar.Kahramanlarımız bir araya gelip İmparator’u yenebilecekler midir?


Yeşil Yol

 Film Adı : Yeşil Yol

 Film Yılı : 1999

 Süre : 189 dk

 Film Tür : Dram, Fantastik, Suç

 İmdb Puanı: 8.6

 Yönetmen : Frank Darabont

 Oyuncular : Tom Hanks , Michael Clarke Duncan , David Morse

    Özet :

        Yeşil Yol, bir hapishane görevlisi ile bir mahkumun öyküsünü anlatıyor. Paul Edgecomb'un hapishanedeki görevi, idama mahkum edilen mahkumları son yolculuklarına uğurlamaktır. Çalıştığı yıllar içerisinde yüzlerce mahkumu idam etmiştir. Bir gün John Coffey isimli korkutucu görünümlü bir adamla tanışır. Ancak Coffey'in bu ürkütücü görünümünün altında oldukça saf bir ruh yatmaktadır. Coffey, iki küçük kız çocuğunun katil davasında yargılanmaktadır. Coffey'in günden güne gün yüzüne çıkan dünya ötesi güçleri, karakteri hakkında yeni ipuçlarını anbean ortaya çıkaracaktır.


Yıldız Savaşları: Bölüm IV - Yeni Bir Umut

 Film Adı : Yıldız Savaşları: Bölüm IV - Yeni Bir Umut

 Film Yılı : 1977

 Süre : 121 dk

 Film Tür : Aksiyon, Macera, Fantastik

 İmdb Puanı: 8.6

 Yönetmen : George Lucas

 Oyuncular : Mark Hamill , Carrie Fisher

    Özet :

        Yıldız Savaşları'nda, Yıldız Kruvazörü Diplomatik görevle yolalan Korvet’i kıstıracaktır. Bu küçük gemide Senato üyesi olan ancak asilerle işbirliği içinde de bulunan, Eski Cumhuriyet’in savunucularından Prenses Leia da bulunmaktadır. İmparatorluk gemisinde ise hem Leia’yı hem de asi casusların kaçırmış olduğu 'Ölüm Yıldızı’nın planlarını geri isteyen kötü Lord Vader yeralmaktadır. Sevimli droid R2-D2 ve ortağı C3-PO ise Tatooine gezegeninde, tesadüfler eseri Luke Skywalker isimli genç pilot adayına satılırlar. Droidlerin amacı yüklü olan mesajı Obi Wan Kenobi isimli yaşlı bir keşişe iletmektir. Macera hız kesmeden devam edecek, bilahare Lucas kuşaklar boyunca sinemaseverlerin gönlünde taht kuracaktır.


Şahane Hayat

 Film Adı : Şahane Hayat

 Film Yılı : 1946

 Süre : 130 dk

 Film Tür : Dram, Fantastik, Aile

 İmdb Puanı: 8.6

 Yönetmen : Frank Capra

 Oyuncular : James Stewart , Donna Reed , Lionel Barrymore

    Özet :

        Şahane Hayat'da, üst üste gelen olaylar yüzünden iş adamı George Bailey intiharın eşiğine gelmiştir ve köprünün kenarında sallanmaktadır. Tam o sırada Clarence adlı ‘koruyucu melek’ belirir ve George’u intihar düşüncesinden vazgeçirmek için George’a küçük bir oyun oynamaya karar verir. Bu oyunda George eski hayatına geri dönecektir ve George, hayatındaki insanların George’la hiç tanışmamış olsalardı ne şekilde bir hayat süreceklerini görecektir. Bu sıradışı deneyim sonucunda George iyi niyetinden dolayı ne kadar çok insana yardım ettiğini anlar ve hayatının değerinin farkına varır. Frank Capra başyaptı dünyanın en güzel filmlerinden biridir. Her izleyenin kendisini iyi hissettiği yapım, verdiği pozitif duygular nedeniyle her yılbaşı gecesi Amerikan televizyonlarında gösterilmektedir. Kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden biri.


Yıldız Savaşları: Jedi'nin Dönüşü

 Film Adı : Yıldız Savaşları: Jedi'nin Dönüşü

 Film Yılı : 1983

 Süre : 131 dk

 Film Tür : Aksiyon, Macera, Fantastik

 İmdb Puanı: 8.3

 Yönetmen : Richard Marquand

 Oyuncular : Mark Hamill , Harrison Ford , Carrie Fisher

    Özet :

        Yıldız Savaşları: Jedi’nin Dönüşü'nde, Luke Skywalker ve arkadaşları Han Solo’yu kurtarmak üzere Tatoonie gezegenine doğru yol almaktadırlar. Bu esnada İmparatorluk ise ikinci Death Star’ı yok etmek üzere büyük bir saldırıya hazırlanmaktadır. Luke Skywalker’ın aklında gezegeni kurtarmak ve babasını yeniden gücün aydınlık tarafında doğru çekmek vardır.


Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2

 Film Adı : Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2

 Film Yılı : 2011

 Süre : 130 dk

 Film Tür : Macera, Dram, Fantastik

 İmdb Puanı: 8.1

 Yönetmen : David Yates

 Oyuncular : Daniel Radcliffe , Emma Watson , Rupert Grint

    Özet :

        Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2'de, Lord Voldemort'un ruhunun parçalarının bir kısmını bulup yok eden Harry, Ron ve Hermione, Dumbledore'un verdiği görevi tamamlamak için arayışlarını sürdürürlerken Ölüm Yiyenler'le bir ölüm kalım savaşına çıkacaklardır. Voldemort artık iyice güçlenmiş olsa da, hem Lord'dan kaçmak hem de Ölüm Yiyenler'i etkisiz hale getirip Hortkuluklar'ı da yok etmek zorunda kalacak ekip, Ölüm Yadigârları'nın sırrına erişmek için ellerinden geleni yapacaklardır.


PK

 Film Adı : PK

 Film Yılı : 2014

 Süre : 153 dk

 Film Tür : Komedi, Dram, Fantastik

 İmdb Puanı: 8.1

 Yönetmen : Rajkumar Hirani

 Oyuncular : Aamir Khan , Anushka Sharma , Sanjay Dutt

    Özet :

        P. K. şehirde gezinen bir yabancıdır ve daha önce kimsenin sormadığı basit sorular sorarak onlara cevaplar arar... Başka bir galaksiden gelen Peekay'ın; gerçek tanrıyı aramasını konu edinen film izleyenini karakterinin bu arayışı üzerinden felsefik yolculuklara çıkarırken, aşk ve hayat dolu sıcacık bir hikayeye odaklanır.


Karayıp Korsanları: Siyah inci'nin Laneti

 Film Adı : Karayıp Korsanları: Siyah inci'nin Laneti

 Film Yılı : 2003

 Süre : 143 dk

 Film Tür : Aksiyon, Macera, Fantastik

 İmdb Puanı: 8

 Yönetmen : Gore Verbinski

 Oyuncular : Johnny Depp , Geoffrey Rush , Orlando Bloom

    Özet :

        Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti, genç bir kızı kurtarmaya çalışan korsan Jack Sparrow ile demirci Will Turner'ın maceralarını anlatıyor. Yerel vali Weatherby Swann'ın 12 yaşındaki kızı Elizabeth, Jamaica'ya yaptığı deniz yolculuğu esnasında bir gemi enkazıyla karşılaşırlar. Bu enkazdan kurtulabilen tek kişi küçük Will'dır. Elizabeth küçük çocuğun boynundaki altın madalyondan onun bir korsan olduğunu anlar, bu yüzden madalyonu alarak saklar. Yıllar sonra Elizabeth, azılı bir korsan olan Barbossa tarafından kaçırılır. Çılgın ve iyi yürekli bir korsan olan Jack Sparrow ise Elizabeth'in çocukluk arkadaşı Will Turner'la bir olur ve kızı kurtarmaya çalışırlar. Ancak bu gizemli madalyon hayalet gemiyi harete geçirerek gizemli incinin lanetini canlandıracaktır.


Şifrenizi eposta adresinize göndermek için eposta adresini girin

Film Repliği Ekleme

Filmi Film Listeme Eklemek İstiyorum

Eksik Film Bildirme

Post a job