Filtreleme

Tümünü Temizle

Film Türü

Temizle

Film Adı

Temizle

Film Yılı

Temizle

Film Puan

Temizle

İmdb Puanına Göre Sıralı Liste

Hayat Güzeldir

 Film Adı : Hayat Güzeldir

 Film Yılı : 1997

 Süre : 116 dk

 Film Tür : Komedi, Dram, Romantik

 İmdb Puanı: 8.6

 Yönetmen : Roberto Benigni

 Oyuncular : Roberto Benigni , Nicoletta Braschi , Giorgio Cantarini

    Özet :

        Hayat Güzeldir'de, başkahramanımız hayat dolu Guido’nun güzeller güzeli öğretmen Dora’ya vurulur ve tüm engellere rağmen evlenirler. Ardından bir de çocuk sahibi olan çiftin hayatlarındaki tüm pürüzler ortadan kalktığında savaş patlak verir. Yahudi oldukları için toplama kampına götürüldüklerinde Guido, oğluna esir kampının ve savaşın bir oyun olarak söyleyecek; oğlu, oyunu başarıyla tamamlarsa ödül olarak çok istediği bir oyuncak tankı hediye edecektir.


Can Dostum

 Film Adı : Can Dostum

 Film Yılı : 2011

 Süre : 112 dk

 Film Tür : Komedi, Dram, Biyografi

 İmdb Puanı: 8.5

 Yönetmen : Olivier Nakache , Éric Toledano

 Oyuncular : François Cluzet , Omar Sy , Anne Le Ny

    Özet :

        Can Dostum, felçi bir adam ve ona bakıcılık yapan gencin hikayesini anlatıyor. Zengin bir iş adamı ve aristokrat olan Philippe, yamaç paraşütü yaparken geçirdiği kaza sonrası felç olur ve boynundan aşağısı kullanamaz hale gelir. Driss ise hapishaneden henüz yeni çıkmış bir işsizdir. Philippe 7 gün 24 saat boyunca bakımını üstlenmesi için Driss'i evine yatılı yardımcı olarak alınca ikisinin de dünyası değişecektir. Normal şartlar altında hiçbir zaman yan yana gelmeyecek bu ikili iyisiyle kötüsüyle hayatın tadını beraber çıkarmaya başlarlar.


Şehir Işıkları

 Film Adı : Şehir Işıkları

 Film Yılı : 1931

 Süre : 87 dk

 Film Tür : Komedi, Dram, Romantik

 İmdb Puanı: 8.5

 Yönetmen : Charlie Chaplin

 Oyuncular : Charlie Chaplin , Virginia Cherrill , Florence Lee

    Özet :

        Şehir Işıkları, görme engelli genç bir kızla evsiz bir gencin hikayesini anlatıyor. Kör bir çiçekçiye aşık olan ve sokaklarda yaşayan iyi niyetli bir serseri, kıza kendisini varlıklı biri olarak tanıtır. Bir milyonerin hayatını kurtarmıştır ve onun kendisine yardım edeceğine güvenmektedir. Adamı ziyaret edip sevdiği kızın gözlerini ameliyat ettirebilecek kadar para ödünç alabileceğini düşünür. Ama zengin insanlar aslında ikiyüzlü bir yaşam sürmektedirler. Çoğu eleştirmene göre bu film Charlie Chaplin’in başyapıtı.


Asri Zamanlar

 Film Adı : Asri Zamanlar

 Film Yılı : 1936

 Süre : 87 dk

 Film Tür : Komedi, Dram, Aile

 İmdb Puanı: 8.5

 Yönetmen : Charlie Chaplin

 Oyuncular : Charlie Chaplin , Paulette Goddard , Henry Bergman

    Özet :

        Modern Zamanlar, 1929 yılında tüm dünyada baş gösteren global ekonomik krizi döneminin atmosferini tüm çıplaklığıyla yansıtan bir Charlie Chaplin filmi. Film, döneminin sosyal ve ekonomik konumu üzerine gerçekçi yorumlar getirir. Bir fabrikada sıkı bir mesaiyle çalışan Şarlo’nun, bu tempoya ayak uyduramaması, beraberinde türlü yanlış anlaşılmalarla akıl sağlının yerinde olmadığına karar verilip hastaneye yatırılması gibi trajideleri konu alır. Hastaneden çıkan Şarlo, bu kez amaçsızca elinde salladığı kırmızı bayrak yüzünden komünist zannedilerek hapse atılır. Her haliyle kara komedi ve esaslı bir eleştiri niteliği taşıyan filmde Şarlo’nun hayatını değiştiren şey ise kimsesiz bir kızla yollarının kesişmesi olur.


Geleceğe Dönüş

 Film Adı : Geleceğe Dönüş

 Film Yılı : 1985

 Süre : 116 dk

 Film Tür : Macera, Komedi, Bilim Kurgu

 İmdb Puanı: 8.5

 Yönetmen : Robert Zemeckis

 Oyuncular : Michael J. Fox , Christopher Lloyd , Lea Thompson

    Özet :

        Geleceğe Dönüş'te, deli dolu bilimadamı Dr. Brown zamanda yolculuğu mümkün kılan bir araba geliştirir. Bu makineyi ilk kullanan genç Marty ufak bir zamanlama yanlışıyla gelecek yerine geçmişe gönderilir. Otuz yıl öncesine dönen Marty’nin burada yaptığı bir hamle, kendi kaderini ilginç bir noktaya sürükleyebilecek bir hataya sebebiyet verir. Artık Marty’nin yapması gereken tek şey kendi doğumunu bile engelleyecek bu hatayı bir şekilde düzeltmeye çalışmak olacaktır. Zamanda yolculuk temalı filmlerin atalarından olan ‘Geleceğe Dönüş’ hem yönetmeni Robert Zemeckis’in hem de dönem sinemasının şahlandığı anlardan biridir.


3 Ahmak

 Film Adı : 3 Ahmak

 Film Yılı : 2009

 Süre : 170 dk

 Film Tür : Komedi, Dram

 İmdb Puanı: 8.4

 Yönetmen : Rajkumar Hirani

 Oyuncular : Aamir Khan , Madhavan , Mona Singh

    Özet :

        3 Aptal'da Rancho Chhanched, Farhan Qureshi ve Raju Rastogi Hindistan'ın en önemli bir okulunda mühendislik okuyan ve okulun yurdunda aynı odada kalan üç öğrencidir. Raju ailesini fakirlikten kurtarma gibi bir ideale sahipken Farhan ailesinin isteği doğrultunda bu bölümü seçmiştir. Rancho ise makinelere duyduğu tutku nedeniyle mühendis olmayı istemektedir. Bu üçlü ve profesörleri Viru arasında yaşananlar, dostluk kavramını beyaz perdeye yansıtırken eğitim sistemini de sert ve eğlenceli bir şekilde eleştirir niteliktedir.


Şarlo Diktatör

 Film Adı : Şarlo Diktatör

 Film Yılı : 1940

 Süre : 125 dk

 Film Tür : Komedi, Dram, Savaş

 İmdb Puanı: 8.4

 Yönetmen : Charlie Chaplin

 Oyuncular : Charlie Chaplin , Paulette Goddard , Jack Oakie

    Özet :

        Büyük Diktatör, bir yanlışlık sonucu diktatör Adenoid Hynkel ile karıştırılan bir berberin hikayesini anlatıyor. Fakir ama iyi niyetli Yahudi bir berber, bir gün bir karışıklık sonucunda diktatör Adenoid Hynkel ile karıştırılır. Bu büyük karışıklık sonucunda halk karşısında yaptığı konuşma ise herkesin hayatına dair birçok şeyin değişmesine yol açacaktır. Charlie Chaplin’in her zamanki derin ironisiyle faşizmi ve faşist toplum yapısını sert bir biçimde eleştirdiği The Great Dictator, aynı zamanda büyük ustanın ilk sesli filmi.


Amelie

 Film Adı : Amelie

 Film Yılı : 2001

 Süre : 122 dk

 Film Tür : Komedi, Romantik

 İmdb Puanı: 8.3

 Yönetmen : Jean-Pierre Jeunet

 Oyuncular : Audrey Tautou , Mathieu Kassovitz , Rufus

    Özet :

        Amelie, Ünlü Fransız yönetmen Jean-Pierre Jeunet’nin beş dalda Oscar’a aday gösterilen ve son on yılın en ses getiren yapımları arasında. Bu Fransız komedisi bizi genç ve özel bir kadınla tanışmaya davet ediyor; her daim hayat dolu, yaşama sevgi dolu gözlerle tanıklık eden ve sahip olduğu özel ışıltıyı her anında yanında taşıyan Amelie’nin hikayesine... Anne ve babasını kaybetmiş olan Amelie, kendini başkalarının hayatlarını tamir etmeye, onları mutlu kılmaya adamıştır; bu adanmışlığı fark ettirmeden, bu durumdan bihaber olan insanların hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik yapmaktadır. Peki başkalarının mutluluğu için çabalayan Amelie, yalnızlığının farkına vardığı an kendi mutluluğu için de çabalamaya başlayacak mıdır?


Oyuncak Hikâyesi 3

 Film Adı : Oyuncak Hikâyesi 3

 Film Yılı : 2010

 Süre : 103 dk

 Film Tür : Macera, Animasyon, Çocuk, Komedi

 İmdb Puanı: 8.3

 Yönetmen : Lee Unkrich

 Oyuncular : Tom Hanks , Tim Allen , Joan Cusack

    Özet :

        Oyuncak Hikayesi 3 filminde Andy üniversiteye gitmek için evden ayrılmak zorundadır ve uzun zamandır kendileriyle oynanmayan oyuncakları endişe içerisindelerdir. Andy, Woody’i yanında götürmeye karar verir ve Buzz’u da tavan arasında duran bir çöp poşetine, diğer oyuncakların yanına atar. Bir yanlış anlaşılma sonucu istenmediklerini ve çöpe atılacaklarını düşünen oyuncaklar kaçmaya çalışıcaklar; olan biteni bilen tek oyuncak olan Woody, ortadaki yanlış anlaşılmayı gidermek için diğer oyuncakları ikna etmeye çalışacaktır.


Kapışma

 Film Adı : Kapışma

 Film Yılı : 2000

 Süre : 104 dk

 Film Tür : Komedi, Suç

 İmdb Puanı: 8.3

 Yönetmen : Guy Ritchie

 Oyuncular : Jason Statham , Brad Pitt , Benicio Del Toro

    Özet :

        Kapışma, suç ve aksiyon türünün son dönemdeki en dikkat çeken örneklerinden biri. Film, Londra’nın suçla örülü yeraltı dünyasında vuku bulan iki farklı hikayeyi ele alıyor. Bir tarafta çalınan bir elmasın peşinden gidenler, diğer yanda ise boks dünyasının arka sokaklarında dönen illegal işlerden birine karışan Turkish ve başına açılan belada mücadele etmek zorunda kaldığı acımasız ganster Brick Top. Bu birbirinden bağımsız görünen iki hikaye ortak bir noktada buluştuğunda işler iyiden iyiye karışacaktır.


Şifrenizi eposta adresinize göndermek için eposta adresini girin

Film Repliği Ekleme

Filmi Film Listeme Eklemek İstiyorum

Eksik Film Bildirme

Post a job