Filtreleme

Tümünü Temizle

Film Türü

Temizle

Film Adı

Temizle

Film Yılı

Temizle

Film Puan

Temizle

İmdb Puanına Göre Sıralı Liste

Aslan Kral

 Film Adı : Aslan Kral

 Film Yılı : 1994

 Süre : 88 dk

 Film Tür : Macera, Animasyon, Dram

 İmdb Puanı: 8.5

 Yönetmen : Roger Allers , Rob Minkoff

 Oyuncular : Jeremy Irons , Matthew Broderick , James Earl Jones

    Özet :

        Aslan Kral, yavru bir aslan olan Simba’nın maceralarını konu ediyor. Ormanın kralı olan babası Mufasa'ya hayran bir yavru aslan olarak mutlu bir hayat süren Simba, sinsi amcası Scar'ın planlarından habersizdir. Kral olmak için fırsat kollayan Scar, Mufasa'yı öldürdükten sonra Simba için tehlike baş gösterir. Amcasının ihaneti ve babasının kaybı ile yıkılan Simba sürgüne gider. Zamanı geldiği


VOL·i

 Film Adı : VOL·i

 Film Yılı : 2008

 Süre : 98 dk

 Film Tür : Macera, Animasyon, Aile

 İmdb Puanı: 8.4

 Yönetmen : Andrew Stanton

 Oyuncular : Ben Burtt , Elissa Knight , Jeff Garlin

    Özet :

        Vol.i, günümüzden çok uzak bir gelecekte geçmektedir. Filmde, insanoğlu aşırı kirlenme sebebiyle Dünya’yı terk edip başka bir gezegende yaşamaya başlamıştır. Çöplerle çevrili dünyayı temizleme görevi sevimli bir robota, Vol.i’ye verilir. İnsanoğlunun bıraktığı çöplerden kendine yeni bir dünya yaratan yalnız Vol.i’nin yalnızlığı, başka bir robot olan Eve’nın gelmesiyle son bulur. İki sevimli robotun arasında filizlenen dokunaklı ilişki türlü zorluklara rağmen direnmeye ve ayakta kalmaya çalışır. Film tüketim çılgınlığına ve insan türünün kendi yaşadığı doğal çevreye verdiği zararlara dair önemli yorumlar yaparken geleceğin insanlığını teknolojinin esiri olmuş, tembellikten tükenmiş bir profilde çizer. Pixar stüdyolarından çıkan Oscar ödüllü Vol.i sinema tarihinin en önemli animasyonlarından biri olmanın yanısıra önemli bir bilimkurgu filmi olarak kabul ediliyor.


Oyuncak Hikâyesi 3

 Film Adı : Oyuncak Hikâyesi 3

 Film Yılı : 2010

 Süre : 103 dk

 Film Tür : Macera, Animasyon, Çocuk, Komedi

 İmdb Puanı: 8.3

 Yönetmen : Lee Unkrich

 Oyuncular : Tom Hanks , Tim Allen , Joan Cusack

    Özet :

        Oyuncak Hikayesi 3 filminde Andy üniversiteye gitmek için evden ayrılmak zorundadır ve uzun zamandır kendileriyle oynanmayan oyuncakları endişe içerisindelerdir. Andy, Woody’i yanında götürmeye karar verir ve Buzz’u da tavan arasında duran bir çöp poşetine, diğer oyuncakların yanına atar. Bir yanlış anlaşılma sonucu istenmediklerini ve çöpe atılacaklarını düşünen oyuncaklar kaçmaya çalışıcaklar; olan biteni bilen tek oyuncak olan Woody, ortadaki yanlış anlaşılmayı gidermek için diğer oyuncakları ikna etmeye çalışacaktır.


Oyuncak Hikayesi

 Film Adı : Oyuncak Hikayesi

 Film Yılı : 1995

 Süre : 81 dk

 Film Tür : Macera, Animasyon, Çocuk, Komedi

 İmdb Puanı: 8.3

 Yönetmen : John Lasseter

 Oyuncular : Tom Hanks , Tim Allen , Don Rickles

    Özet :

        Oyuncak Hikayesi'nde Andy oyuncak koleksiyonu yapmayı çok seven ve oyuncaklarına değer veren küçük bir çocuktur. Ancak Andy’nin oyuncakları hakkında bilmediği bir şey vardır. Bu da Andy’nin yokluğunda, oyuncaklarının kovboy Woody’nin önderliğinde hayata geldiğidir. Bir gün Andy güzel bir hediye alır. Bu hediye de son model bir oyuncak olan Buzz-lightyear’dır. Andy’nin aldığı bu hediye oyuncaklar arasındaki ego tartışmalarını da beraberinde getirecektir.


Yukarı Bak

 Film Adı : Yukarı Bak

 Film Yılı : 2009

 Süre : 96 dk

 Film Tür : Macera, Animasyon, Komedi

 İmdb Puanı: 8.2

 Yönetmen : Pete Docter , Bob Peterson

 Oyuncular : Edward Asner , Jordan Nagai , John Ratzenberger

    Özet :

        Yukarı Bak'ta rastlantı eseri yolları kesişen iki çocuk, yıllarca sürecek tatlı ve dokunaklı bir hikayenin başkahramanlarıdır. Maceracı doğan ve hayattaki her şeye dair çocuksu saf meraklar barındıran Ellie’nin tek hayali dünyayı gezebilmektir. Carl ise sessizliği ve dinginliğiyle örttüğü maceraperestliği ve kocaman kalbiyle Ellie’nin tek isteğini gerçekleştirebilmeyi dilemektedir. İki küçük çocuk büyür, evlenir, yaşlanır... Ölüm Ellie’nin kapısını çalar, Carl ise sevdiğinden kalan tek şeyi, bu çocuksu hayali gerçekleştirmeye koyulur.


Ters Yüz

 Film Adı : Ters Yüz

 Film Yılı : 2015

 Süre : 95 dk

 Film Tür : Macera, Animasyon, Komedi

 İmdb Puanı: 8.2

 Yönetmen : Pete Docter , Ronnie Del Carmen

 Oyuncular : Amy Poehler , Bill Hader , Lewis Black

    Özet :

        Babasının yeni işi nedeniyle Amerika'nın orta kesiminden San Francisco'ya taşınan Riley (seslendiren Kaitlyn Dias), yeni ortamına uyum sağlamakta güçlük çekmektedir. Hepimiz gibi davranışları, duygularından etkilenen Riley'nin beynindeki duygu merkezinde yaşayan Neşe, Öfke, Korku, Tiksinti ve Üzüntü, genç kızın hareketlerinde büyük pay sahibidir. Yeni yaşamındaki çalkantılar duygu merkezinde bir krize neden olmuştur. Neşe, olaylara olumlu yanından bakmaya çalışsa da diğer duygular yeni şehir, okul ve yaşama karşı farklı reaksiyonlar gösterir.


Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

 Film Adı : Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

 Film Yılı : 2010

 Süre : 98 dk

 Film Tür : Aksiyon, Macera, Animasyon

 İmdb Puanı: 8.1

 Yönetmen : Chris Sanders , Dean DeBlois

 Oyuncular : Jay Baruchel , Gerard Butler , Christopher Mintz-Plasse

    Özet :

        Ejderhanı Nasıl Eğitirsin'de, ejderhalar Berk Adası'nı kendilerine mesken seçmişlerdir. Senelerce acımasız mahlukat tarafından yağmalanan talihsiz adanın biçare yerlileri için hayvanlarını çalıp evlerini yakan bu ejderhaları tepelemek bir nevi namus borcudur. Yetişkinlik çağına erişen genç erkeklerin yapması gereken tek şey bir ejderhayı öldürmektir. Zamanı geldiğinde köyün şefinin tuhaf oğlu Hiccup, icat ettiği tuhaf mekanizmalı silahı bir yaratığa doğrultarak onu öldürmeye yeltenir. Nadir bir türe ait olan bu ejderhayı bir türlü öldüremeyen Hiccup, hayvanı ormana götürerek serbest bırakır. Sonrasında ise aralarında sadakat ve içtenlik barındıran bir arkadaşlık gelişir.


Mary ve Max

 Film Adı : Mary ve Max

 Film Yılı : 2009

 Süre : 92 dk

 Film Tür : Animasyon, Komedi, Dram

 İmdb Puanı: 8.1

 Yönetmen : Adam Elliot

 Oyuncular : Toni Collette , Philip Seymour Hoffman , Eric Bana

    Özet :

        Mary ve Max, Adam Elliot'un ilk uzun metrajıdır. Mary, Avustralya'nın kenar mahallerinden birinde yaşayan, sorumsuz ve yoksul bir aileye sahip olan, sekiz yaşındaki yalnız bir kız çocuğudur. Küçük kızın konuşabildiği tek kişi mektuplaştığı Avustralyalı bir savaş gazisidir. Postaneye gittiği bir gün şans eseri bir New York adres rehberi görür. Rehberi karıştıran Mary, New York'ta yaşayan Max Jerry Horowitz isimli bir adama mektup yazmaya başlar. Max, Manhattan'daki dairesinde yalnız yaşayan, ruhsal problemleri olan asosyal ve obez bir adamdır. 44 yaşındaki Max, Mary'nin mektubunu alır ve cevap yazmaya koyulur. Aralarında gelişen dostluk hayat hakkında acı ve tatlı gerçeklikleri beyaz perdeye sevimli ve dokunaklı bir şekilde yansıtır.


Kayıp Balık Nemo

 Film Adı : Kayıp Balık Nemo

 Film Yılı : 2003

 Süre : 100 dk

 Film Tür : Macera, Animasyon, Komedi

 İmdb Puanı: 8.1

 Yönetmen : Andrew Stanton , Lee Unkrich

 Oyuncular : Albert Brooks , Ellen DeGeneres , Alexander Gould

    Özet :

        En iyi animasyon Oscar'ı kazanan, özgün senaryo, kurgu, müzik dallarında ödüle aday olan ve dünya çapında 1 milyar dolar hasılat yapan film, IMDb top 250 listesinde.Sydney açıklarındaki derin mercan kayalıkları arasında mutlu bir hayatı olan Marlin, oğlu Nemo insanların eline düşünce, yakın dostu Dory ile birlikte onu kurtarmak üzere yollara düşer.


Sevimli Canavarlar

 Film Adı : Sevimli Canavarlar

 Film Yılı : 2001

 Süre : 92 dk

 Film Tür : Macera, Animasyon, Komedi

 İmdb Puanı: 8

 Yönetmen : David Silverman , Pete Docter

 Oyuncular : Billy Crystal , John Goodman , Mary Gibbs

    Özet :

        'Sevimli Canavarlar', Canavarlar Dünyası isimli kendilerine ait bir dünyada yaşayan ve yaşayabilmek için insanlara ihtiyaç duyan ilginç ve sevimli canavarların dünyasının insanlarla karıştığı an ortaya çıkan trajikomik hikayeyi anlatır. Bu dünyada canavarlar yaşayabilmek için insanlara muhtaçtır çünkü insanları korkuttukları an duydukları çığlık onlar için enerji kaynağı gibidir. Bu ilginç dünyaya yanlışıkla küçük bir kız çocuğunun yolu düşünce işler çığrından çıkar. Çünkü insanlar bu tuhaf yaratıklara ters etki yapmaktadır ve dehşete kapılan canavarlar salgın bir hastalığın yayılacağını düşünüyorlardır. Bu küçük kız zannettikleri gibi onların yaşamını tehdit ediyor mudur?


Şifrenizi eposta adresinize göndermek için eposta adresini girin

Film Repliği Ekleme

Filmi Film Listeme Eklemek İstiyorum

Eksik Film Bildirme

Post a job