Filtreleme

Tümünü Temizle

Film Türü

Temizle

Film Adı

Temizle

Film Yılı

Temizle

Film Puan

Temizle

İmdb Puanına Göre Sıralı Liste

Er Ryan'ı Kurtarmak

 Film Adı : Er Ryan'ı Kurtarmak

 Film Yılı : 1998

 Süre : 169 dk

 Film Tür : Dram, Savaş

 İmdb Puanı: 8.6

 Yönetmen : Steven Spielberg

 Oyuncular : Tom Hanks , Matt Damon , Tom Sizemore

    Özet :

        Er Ryan’ı Kurtarmak'ta, dört çocuk annesi bir kadı İkinci Dünya Savaşı’nda kaybettiği üç oğlunun ardından fazlasıyla yaralanmıştır. Şimdi tek dileği hayatta kalan tek oğlunun savaştan sağ salim dönmesidir. Yakarışları karşılık bulur ve Başkan tarafından verilen bir emirle James Ryan’ın ne pahasına olursa olsun bu savaştan sağ çıkması sağlanacaktır. Normandiya çıkarmasının yapıldığı gün, sekiz kişilik bir asker birliği farklı bir göreve, Ryan’ı kurtarma görevine atanır. Ancak yüzbaşı John Miller tarafından yönetilen bu birim, can pazarının yaşandığı bu zorlu ortamda hakikatli bir yaşam mücadelesine atılacak; tek bir adamı kurtarmak için sekiz kişinin hayatının tehlikeye atılmasının meşruluğunu sorgulayacaktır.


Casablanca

 Film Adı : Casablanca

 Film Yılı : 1942

 Süre : 102 dk

 Film Tür : Dram, Romantik, Savaş

 İmdb Puanı: 8.5

 Yönetmen : Michael Curtiz

 Oyuncular : Humphrey Bogart , Ingrid Bergman , Paul Henreid

    Özet :

        Kasablanka, hem unutulmaz bir aşk filmi klasiği olarak hem de Humphrey Bogart ve Ingrid Bergman’ın unutulmaz oyunculukları ile kült olmuş bir yapımdır. 2. Dünya Savaşı sırasında Fas’ın Kazablanka kenti, Hitler’den kaçan Avrupa’lılarla rengarenk, çeşitli bir görünüm kazanmıştır. Rick Blaine karakteri, şehrin en popüler barını işletmektedir. Bir gün eski aşkı Ilsa, direniş lideri kocası Victor Laszlo ile birlikte gelir. Rick, Ilsa ve Victor’un şehirden kaçmalarını sağlayabilecek tek kişidir.


1917

 Film Adı : 1917

 Film Yılı : 2019

 Süre : 119 dk

 Film Tür : Dram, Savaş

 İmdb Puanı: 8.4

 Yönetmen : Sam Mendes

 Oyuncular : Dean-Charles Chapman , George MacKay , Daniel Mays

    Özet :

        1917, I. Dünya Savaşı sırasında askerlerin hayatını etkileyecek önemde bir mesajı iletmekle görevlendirilen iki askerin hikayesini konu ediyor. konu ediyor. I. Dünya Savaşı sırasında Britanya askeri olan Kıdemsiz Onbaşı Schofield ve Kıdemsiz Onbaşı Blake, gerçekleştirilmesi imkansız gibi görünen bir göreve atanır. Görevleri, zamana karşı yarışırken düşman bölgesini geçerek yüzlerce askerin ölümünü engellemek üzere bir mesaj iletmektir. Blake'in kardeşi de kurtarılabilecek askerlerin arasındadır. Bu durumda Blake'i daha da fazla ciddiye alması gereken bir mücadele bekliyordur.


Kıyamet

 Film Adı : Kıyamet

 Film Yılı : 1979

 Süre : 147 dk

 Film Tür : Dram, Gizem, Savaş

 İmdb Puanı: 8.4

 Yönetmen : Francis Ford Coppola

 Oyuncular : Martin Sheen , Marlon Brando , Robert Duvall

    Özet :

        Kıyamet, yerel bir kabilenin tanrısı ilan edilen bir adamı öldürmekle görevli bir adamın hikayesini anlatıyor. Yüzbaşı Willard ve ekibinin görevi, Vietnam'da Amerikan ordusuna isyan eden ve vahşi bir şekilde bir orman kabilesini yöneten Albay Walter Kurtz'ü öldürmektir. Kurtz’ün izini süren Willard, savaşın acımasızlığı altında giderek takip ettiği kişiye benzemeye başlayacaktır.


Şarlo Diktatör

 Film Adı : Şarlo Diktatör

 Film Yılı : 1940

 Süre : 125 dk

 Film Tür : Komedi, Dram, Savaş

 İmdb Puanı: 8.4

 Yönetmen : Charlie Chaplin

 Oyuncular : Charlie Chaplin , Paulette Goddard , Jack Oakie

    Özet :

        Büyük Diktatör, bir yanlışlık sonucu diktatör Adenoid Hynkel ile karıştırılan bir berberin hikayesini anlatıyor. Fakir ama iyi niyetli Yahudi bir berber, bir gün bir karışıklık sonucunda diktatör Adenoid Hynkel ile karıştırılır. Bu büyük karışıklık sonucunda halk karşısında yaptığı konuşma ise herkesin hayatına dair birçok şeyin değişmesine yol açacaktır. Charlie Chaplin’in her zamanki derin ironisiyle faşizmi ve faşist toplum yapısını sert bir biçimde eleştirdiği The Great Dictator, aynı zamanda büyük ustanın ilk sesli filmi.


Zafer Yolları

 Film Adı : Zafer Yolları

 Film Yılı : 1957

 Süre : 88 dk

 Film Tür : Dram, Savaş

 İmdb Puanı: 8.4

 Yönetmen : Stanley Kubrick

 Oyuncular : Kirk Douglas , Ralph Meeker , Adolphe Menjou

    Özet :

        Zafer Yolları, savaşın insan hayatı üzerindeki etkilerini anlatıyor. Birinci Dünya Savaşı kaos ortamanın içerisinde Fransız generali Broulard, General Mireau’ya Almanların yönetimindeki Ant tepesinin ne pahasına olursa olsun ele geçirilmesi emrini verir.. General Mireau, askerlerinin hayatını tehlikeye atan bir ölüm yürüyüşü niteliğindeki bu görevi şahsi çıkarları uğruna kabul eder. Görev süresince hiçbir şey beklendiği gibi gitmez ve birliğin başarısızlığa uğrayacağı kesinleşir. Bu noktadan sonra Mireau’nun mevki ve rütbe için tehlikeye attığı bu askerler üzerinden oynadığı kirli oyunlar ve insanlık dışı eylemler, savaşın kaotik ortamı içerisinde insan hayatının ucuzluğunu ortaya koyar.


Soysuzlar Çetesi

 Film Adı : Soysuzlar Çetesi

 Film Yılı : 2009

 Süre : 153 dk

 Film Tür : Macera, Dram, Savaş

 İmdb Puanı: 8.3

 Yönetmen : Quentin Tarantino

 Oyuncular : Brad Pitt , Diane Kruger , Eli Roth

    Özet :

        Soysuzlar Çetesi'nde, Alman kuşatması altındaki Fransa her zamankinden zor günler geçirmektedir. Savaştan hasar gören sivillerden sadece biri olan Shosanna, ailesinin canice öldürülmesine tanık olmuştur. Bir şekilde bu can pazarından kurtulmayı başaran kadın Paris'e gidip burada yeni bir kimlikle, sıfırdan hayata başlar. Öte yandan Avrupa'nın farklı bir ülkesinde kendi askerlerini Nazilere karşı örgütleyen yahudi Teğmen Raine amacına ulaşmak için çeşitli planlar kurmaktadır. Shosanna, Teğmen Raine ve Alman aktrisin yolları, Shosanna'nın işlettiği bir sinema salonunda kesişecektir.


İçimdeki Yangın

 Film Adı : İçimdeki Yangın

 Film Yılı : 2010

 Süre : 131 dk

 Film Tür : Dram, Gizem, Savaş

 İmdb Puanı: 8.3

 Yönetmen : Denis Villeneuve

 Oyuncular : Lubna Azabal , Mélissa Désormeaux-Poulin , Maxim Gaudette

    Özet :

        İçimdeki Yangın'da yönetmen Denis Villeneuve, yazar Wajdi Mouawad'ın bol ödüllü tiyatro oyunundan sinemaya taşıdığı trajik bir hikâye ile karşımızda. Aile dostları olan bir avukatın çağrısı üzerine annelerinin ölümünün ardından kendilerine yazılmış bir mektupla karşılaşan ikiz kardeşler Jeanne ve Simon, ölen annelerinin son arzusunu yerine getirmek amacıyla Lübnan'a doğru yola çıkarlar. Simon ilk başta isteksiz davransa da bir süre sonra o da kardeşi Jeanne'e katılır... Aradan geçen yıllar, ailenin tarihini karmaşık bir hale getirmişse de, çocuklar bu serüvenin izlerini sürmeye kararlıdırlar. Fakat gün geçtikçe daha fazla deştikleri geçmiş, kardeşleri yürek burkan gerçeklerle yüz yüze getirecektir.


Avcı

 Film Adı : Avcı

 Film Yılı : 1978

 Süre : 183 dk

 Film Tür : Dram, Savaş

 İmdb Puanı: 8.1

 Yönetmen : Michael Cimino

 Oyuncular : Robert De Niro , Christopher Walken , John Cazale

    Özet :

        Avcı, üç birbirine çok yakın arkadaş olan Michael, Steven ve Nick’in Vietnam savaşı esnasında talihsiz bir şekilde birbirlerinden ayrı düşmelerini ele alır. Savaştan önce tüm boş zamanlarını beraber geçiren üçlü Steven’ın düğünüyle beraber birbirlerine veda ederler. Savaş başladığı anda kendilerini birbirlerine karşı oynamaya zorlandıkları bir Rus ruletinin içerisinde bulan eski dostlar, artık hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağının farkına varmaya başlarlar.


Tavşan Jojo

 Film Adı : Tavşan Jojo

 Film Yılı : 2019

 Süre : 108 dk

 Film Tür : Komedi, Dram, Savaş

 İmdb Puanı: 8

 Yönetmen : Taika Waititi

 Oyuncular : Roman Griffin Davis , Thomasin McKenzie , Scarlett Johansson

    Özet :

        Tavşan Jojo, annesinin evlerinde bir kızı sakladığını öğrenen bir gencin hikayesini konu ediyor. Hitler'in gençlik kamplarında yer alan Jojo Betzler adındaki bir çocuk, annesinin evlerinde Yahudi bir kızı gizlice misafir ettiğini öğrenir. Kız, evlerinin çatı katında kalıyordur. Tabii bu durum en yakın sırdaşı hayali arkadaşı Adolf Hitler olan Jojo'nun kafasında büyük bir karmaşaya yol açacaktır. Hayali arkadaşı olan Hitler, hiç de orijinalindeki gibi değildir. Jojo'nun bu korkunç ırkçılığa karşı gelmek için mücadele etmesi gerekmektedir.


Şifrenizi eposta adresinize göndermek için eposta adresini girin

Film Repliği Ekleme

Filmi Film Listeme Eklemek İstiyorum

Eksik Film Bildirme

Post a job