Filtreleme

Tümünü Temizle

Film Türü

Temizle

Film Adı

Temizle

Film Yılı

Temizle

Film Puan

Temizle

İmdb Puanına Göre Sıralı Liste

Forrest Gump

 Film Adı : Forrest Gump

 Film Yılı : 1994

 Süre : 142 dk

 Film Tür : Dram, Romantik

 İmdb Puanı: 8.8

 Yönetmen : Robert Zemeckis

 Oyuncular : Tom Hanks , Robin Wright , Gary Sinise

    Özet :

        Forrest Gump, düşük I.Q. sahibi genç bir adamdır. Jenny ile tanıştığında ona aşık olur. Gump aralarında Elvis Presley, Kennedy, Nixon’ın da olduğu tarihsel kişilerle kaza eseri tanışır ve 50’lerden 70’lerin sonuna kadar gelen bir süre zarfında olaylar gelişir. Gump tamamen tesadüf olarak Vietnam savaşına ve Amerikan yakın tarihinin önemli olaylarına şahitlik eder ve hatta rol alır. Ancak bilmeden yaptıklarının ne kadar önemli sonuçları olduğundan da haberi yoktur.


Hayat Güzeldir

 Film Adı : Hayat Güzeldir

 Film Yılı : 1997

 Süre : 116 dk

 Film Tür : Komedi, Dram, Romantik

 İmdb Puanı: 8.6

 Yönetmen : Roberto Benigni

 Oyuncular : Roberto Benigni , Nicoletta Braschi , Giorgio Cantarini

    Özet :

        Hayat Güzeldir'de, başkahramanımız hayat dolu Guido’nun güzeller güzeli öğretmen Dora’ya vurulur ve tüm engellere rağmen evlenirler. Ardından bir de çocuk sahibi olan çiftin hayatlarındaki tüm pürüzler ortadan kalktığında savaş patlak verir. Yahudi oldukları için toplama kampına götürüldüklerinde Guido, oğluna esir kampının ve savaşın bir oyun olarak söyleyecek; oğlu, oyunu başarıyla tamamlarsa ödül olarak çok istediği bir oyuncak tankı hediye edecektir.


Casablanca

 Film Adı : Casablanca

 Film Yılı : 1942

 Süre : 102 dk

 Film Tür : Dram, Romantik, Savaş

 İmdb Puanı: 8.5

 Yönetmen : Michael Curtiz

 Oyuncular : Humphrey Bogart , Ingrid Bergman , Paul Henreid

    Özet :

        Kasablanka, hem unutulmaz bir aşk filmi klasiği olarak hem de Humphrey Bogart ve Ingrid Bergman’ın unutulmaz oyunculukları ile kült olmuş bir yapımdır. 2. Dünya Savaşı sırasında Fas’ın Kazablanka kenti, Hitler’den kaçan Avrupa’lılarla rengarenk, çeşitli bir görünüm kazanmıştır. Rick Blaine karakteri, şehrin en popüler barını işletmektedir. Bir gün eski aşkı Ilsa, direniş lideri kocası Victor Laszlo ile birlikte gelir. Rick, Ilsa ve Victor’un şehirden kaçmalarını sağlayabilecek tek kişidir.


Şehir Işıkları

 Film Adı : Şehir Işıkları

 Film Yılı : 1931

 Süre : 87 dk

 Film Tür : Komedi, Dram, Romantik

 İmdb Puanı: 8.5

 Yönetmen : Charlie Chaplin

 Oyuncular : Charlie Chaplin , Virginia Cherrill , Florence Lee

    Özet :

        Şehir Işıkları, görme engelli genç bir kızla evsiz bir gencin hikayesini anlatıyor. Kör bir çiçekçiye aşık olan ve sokaklarda yaşayan iyi niyetli bir serseri, kıza kendisini varlıklı biri olarak tanıtır. Bir milyonerin hayatını kurtarmıştır ve onun kendisine yardım edeceğine güvenmektedir. Adamı ziyaret edip sevdiği kızın gözlerini ameliyat ettirebilecek kadar para ödünç alabileceğini düşünür. Ama zengin insanlar aslında ikiyüzlü bir yaşam sürmektedirler. Çoğu eleştirmene göre bu film Charlie Chaplin’in başyapıtı.


Amelie

 Film Adı : Amelie

 Film Yılı : 2001

 Süre : 122 dk

 Film Tür : Komedi, Romantik

 İmdb Puanı: 8.3

 Yönetmen : Jean-Pierre Jeunet

 Oyuncular : Audrey Tautou , Mathieu Kassovitz , Rufus

    Özet :

        Amelie, Ünlü Fransız yönetmen Jean-Pierre Jeunet’nin beş dalda Oscar’a aday gösterilen ve son on yılın en ses getiren yapımları arasında. Bu Fransız komedisi bizi genç ve özel bir kadınla tanışmaya davet ediyor; her daim hayat dolu, yaşama sevgi dolu gözlerle tanıklık eden ve sahip olduğu özel ışıltıyı her anında yanında taşıyan Amelie’nin hikayesine... Anne ve babasını kaybetmiş olan Amelie, kendini başkalarının hayatlarını tamir etmeye, onları mutlu kılmaya adamıştır; bu adanmışlığı fark ettirmeden, bu durumdan bihaber olan insanların hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik yapmaktadır. Peki başkalarının mutluluğu için çabalayan Amelie, yalnızlığının farkına vardığı an kendi mutluluğu için de çabalamaya başlayacak mıdır?


Can Dostum

 Film Adı : Can Dostum

 Film Yılı : 1997

 Süre : 126 dk

 Film Tür : Dram, Romantik

 İmdb Puanı: 8.3

 Yönetmen : Gus Van Sant

 Oyuncular : Robin Williams , Matt Damon , Ben Affleck

    Özet :

        Can Dostum'da Will Hunting genel iq’nun çok çok üzerinde bir zeka seviyesine sahip, MIT’de temizlikçi olarak çalışan genç bir çocuktur. Temizlik yaptığı akşamlardan birinde, bir sınıfın tahtasında yazılı olan bir matematik sorusuna denk gelir. Çözülmesi neredeyse imkansız olan bu problemi rahatlıkla çözen Will, sessizce ortadan kaybolur. Kısa zaman içerisinde problemi yazan profesör tarafından keşfedilen Will bu başarısını diğer sorularda da sürdürecektir. Ancak bir kavga sebebiyle hapis cezasına çarptırılan gencin, bu beladan kurtulabilmek için profesöre ihtiyacı vardır.


Ölüm Korkusu

 Film Adı : Ölüm Korkusu

 Film Yılı : 1958

 Süre : 128 dk

 Film Tür : Gerilim, Romantik, Gizem

 İmdb Puanı: 8.3

 Yönetmen : Alfred Hitchcock

 Oyuncular : James Stewart , Kim Novak , Barbara Bel Geddes

    Özet :

        San Francisco polislerinden Dedektif Scottie Ferguson (James Stewart) bir suçluyu kovalarken damdan düşen ortağını kurtaramaz ve kendisinde yükseklik korkusu başlar. Polisliği bırakan ve özel dedektif olan Scottie'yi, eski okul arkadaşı Gavin Elster karısını takip etmesi için tutar. Scottie, genç kadının peşinden San Francisco'ya döner. Arkadaşının anlattıklarına göre eşi bazen sanki içine kapanıyor, alışık olmadık davranışlar sergiliyordur. Scottie arkadaşının karısı Madeleine'i (Kim Novak) izlemeye başlar. Gerçekten de kadın garip davranmakta, bir resim müzesindeki özel bir resim önünde, resme bakarak saatlerini geçirmektedir. Dedektif resimdeki kişinin geçen yüzyılda yaşayan bir asilzade kadın olduğunu öğrenir. Madeleine ise tamamen bu kadını kendine örnek almakta onun gibi giyinmekte, onun gibi olmaya çalışmaktadır, hatta onun yaptığı gibi intihar etmek istemektedir!


Sil Baştan

 Film Adı : Sil Baştan

 Film Yılı : 2004

 Süre : 108 dk

 Film Tür : Dram, Bilim Kurgu, Romantik

 İmdb Puanı: 8.3

 Yönetmen : Michel Gondry

 Oyuncular : Jim Carrey , Kate Winslet , Tom Wilkinson

    Özet :

        Sil Baştan, ayrıldığı sevgilisinden kalan hatırlarını sildiren bir adamın hikayesini anlatıyor. İki yıl boyunca beraber olduğu sevgilisinden oldukça şaşırtıcı bir haber alan Joel Barish, bir teknolojik deneye katılan sevgilisine ilişkilerini tamamen hafızasından silinmeden hatırlatmaya çalışmaktadır. Yani Barish’in kim olduğunu bile hatırlamamaktadır. Bu gelişme üzerine küplere binen adam, aynı prosedürü kendi üzerinde de gerçekleştirmek ister. Film, adamın hafızaları silinirken, yaşanılan ilişkiyi gözler önüne serer. Adam da bir kez daha oldukça iyi başlayan ve sonradan tadı kaçan ilişkiyi izler. Fakat zaman geçtikçe ve sıra yaşanılan güzel şeylere gelince, üzerindeki müdaheleyi durdurmak ister. Pişman olmuştur!


Bugün Aslında Dündü

 Film Adı : Bugün Aslında Dündü

 Film Yılı : 1993

 Süre : 101 dk

 Film Tür : Komedi, Dram, Romantik

 İmdb Puanı: 8

 Yönetmen : Harold Ramis

 Oyuncular : Bill Murray , Andie MacDowell , Chris Elliott

    Özet :

        Bugün Aslında Dündü, nefret ettiği bir günü tekrar tekrar yaşamak zorunda kalan bir adamın maceralarını konu ediyor. Phil Connors, ekranlardaki samimi kişiliği ve eğlenceli yüzüyle kendine has bir şöhrete sahip olan, ancak kameralardan kurtulduğu an kendini beğenmiş ve kibirli kişiliğine geri dönen bir hava durumu spikeridir. Bu huysuz adam, hiç sevmediği kırsal yaşamın hüküm sürdüğü Pensilvanya’nın kırsal kasabalarından birine, Groundhog Day etkinlikleri için gönderilir. Burada yaşanan hayat ve mütevazi insanlardan iğrense debu hayata bir günlüğüne, görevi için katlanmak zorundadır. Ancak ansızın çıkan bir kar fırtınası tüm ulaşım yollarını kapattığında Phil, talihsiz kaderiyle başbaşa kalır. Ertesi sabah uyandığında ise daha büyük bir sürpriz kapıdadır: Phil, zaman döngüsüne yakalanmıştır; nefret ettiği o günü tekrar tekrar yaşamak zorundadır!


Gizli Bir Yaşam

 Film Adı : Gizli Bir Yaşam

 Film Yılı : 2019

 Süre : 174 dk

 Film Tür : Dram, Biyografi, Romantik

 İmdb Puanı: 7.5

 Yönetmen : Terrence Malick

 Oyuncular : August Diehl , Valerie Pachner , Maria Simon

    Özet :

        A Hidden Life, vicdani retçi olan ve trajik bir kadere maruz kalan Franz Jägerstätter gerçek hikayesini konu ediyor. Avusturyalı Franz Jägerstätter, II Dünya Savaşı’nda yaşananların ardından Naziler için savaşmayı reddeder ve bu yüzden de 1943 yılında idam edilir. Terrence Malick'in yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği filmde, Franz Jägerstätter'e August Diehl hayat veriyor.


Şifrenizi eposta adresinize göndermek için eposta adresini girin

Film Repliği Ekleme

Filmi Film Listeme Eklemek İstiyorum

Eksik Film Bildirme

Post a job